Hakkımızda

Av. Arb. Özge Engüzel 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Avukatlık stajından sonra ağırlıklı olarak inşaat şirketlerine gayrimenkul ve kentsel dönüşüm, icra hukuku alanında danışmanlık veren hukuk bürosunda ve akabinde Türkiye’ deki öncü İnşaat Firmalarından birinde çalışma hayatına devam etmiştir. Gayrimenkul ve kira hukuku, inşaat hukuku, iş hukuku, vergi hukuku gibi pek çok alanda uzmanlaştıktan sonra 2017 yılında yılından beri kendi ofisinde hizmet vermektedir. Avukatlık yanında arabuluculuk hizmetleri de sunmaktadır.


Uzmanlık alanı olan inşaat, gayrimenkul ve kira hukuku, tüketici, iş ve vergi hukukunun yanında aile ve miras hukuku alanlarında da çalışmalarına devam etmektedir. Bunların yanı sıra hem gerçek hem de tüzel kişi müvekkillerine ileride karşılaşacakları hukuki problemler ve ihtilaflar hususunda erken önlem almak adına sözlü-yazılı danışmanlık vererek hukuki destek sağlamaktadır. Bununla birlikte gerekli hukuki iş ve işlemlerin yapılması, dava ve icrai süreçlerin yürütülmesi, sözleşmelerin hazırlanması, ön bilgilendirme yapılması ve kuruluşundan günümüze çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şahıs ve şirketlere profesyonel düzeyde hukuki danışmanlık ve iş takibi hizmetleri vermektedir.


Arabuluculuk sisteminin ülkemizde uygulanmaya başlaması ile hukuki uyuşmazlıkların arabuluculuk ile çözümlenmesi için çalışmaya başladık. Bu kapsamda başta iş ve ticaret alanında uzman arabulucu olarak ve de arabulucuğa uygun tüm hukuk alanlarında gerek dava şartı(zorunlu) gerekse de ihtiyari olarak arabuluculuk hizmeti alacak olan taraflara; tüm hukuki uyuşmazlıkların çözümünde destek olmaktayız.


Gündemdeki hukuki problemler ve güncel mevzuat yeniliklerine ilişkin yazılarını bu sitede ve haftalık olarak Alanya Haber Gazetesinde ve aylık olarak Lösemili Çocukları Yaşatma ve Bir Umut Derneği tarafından lösemili çocuklar yararına çıkarılan Bir Umut Gazetesinde yayınlanmaktadır.

Av. Arb. Özge Engüzel

Qui audet vincit.